Опис проєкту
Діалог, переговори, дебати
зміст посібника
Як навчати проводити діалог, переговори та дебати навчальний посібник для педагогів
на сайт НУШ

Види дискусійних клубів

Дебати — це чудовий спосіб розвинути учнівське критичне мислення, аналітичні навички та впевненість у публічних виступах. Дискусійні клуби допоможуть їм дізнатися більше про навколишній світ.

Залежно від контексту ви можете розглянути можливість створення одного з декількох видів дискусійних клубів.

  1. Регулярний дискусійний клуб у вашому регіональному освітньому хабі. Можете створити там офіційний дискусійний клуб і проводити регулярні дебати, співпрацювати з викладачами інших шкіл та організовувати змагання шкіл, міст чи навіть регіонів.
  2. Шкільний дискусійний клуб. Він передбачає проведення дебатів у рамках однієї школи (але класи можуть бути різними).
  3. Дебати на уроці. Можете спробувати провести дебати в рамках своїх звичайних уроків. Якщо побачите позитивний відгук і зацікавленість, розгляньте можливість організації дискусійного клубу в рамках позакласної роботи.

Обговоріть із колегами, який тип дискусійного клубу найбільше відповідає вашим нинішнім потребам. Якщо у вас є попередній досвід організації дебатів, варто розглянути шкільний дискусійний клуб або постійний дискусійний клуб у регіональному освітньому хабі.

ЗМІСТ
Розроблено в межах проєкту Британської Ради «Школа як осередок соціальної згуртованості та стійкості в громаді» за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.