Опис проєкту
Діалог, переговори, дебати
зміст посібника
Як навчати проводити діалог, переговори та дебати навчальний посібник для педагогів
на сайт НУШ

Банк ідей

  1. Гра «Повтори–перекажи–обміркуй»
    Для гри вам знадобиться м’який м’яч. Виголосіть твердження й киньте м’яч, сказавши: «Повтори!». Той/та, хто зловить, має повторити ваше твердження слово в слово й кинути м’яч далі, сказавши «перекажи» (твердження слід переказати своїми словами) або «обміркуй» (щодо твердження слід висловити власну думку). Дайте можливість сказати «пропускаю» і кинути м’яч назад, якщо хтось не може відповісти.
  2. Практика парафразу
    Прочитайте речення, сформулюйте ваш варіант парафразу, порівняйте в парі, проаналізуйте обидва запропоновані варіанти.
Речення Ваш парафраз Можливий варіант
За свого життя вона стала свідком неймовірних змін для жінок, які тепер мали більше прав, ніж коли-небудь раніше.   Вона жила в захопливу епоху визволення жінок.
Жирафи люблять листя акації та сіно й можуть спожити до 35 кілограмів їжі на день.   Жираф може з'їсти до 35 кілограмів листя акації та сіна щодня.
Кожна поїздка до Італії має включати відвідування Тоскани, де можна скуштувати вишукані вина регіону.   Обов’язково знайдіть час для дегустації тосканських вин під час відвідин Італії.
Симптоми грипу — лихоманка та закладеність носа.   Закладений ніс і підвищена температура — ознаки того, що у вас може бути грип.
У вартість путівки, як правило, входять дорога, проживання, харчування та екскурсії, тому купувати її економічно вигідно.   Відпочинок за системою «все включено» може допомогти вам заощадити гроші.
У нього купа зайвих речей.   Йому слід позбутися великої кількості мотлоху.

За матерілами: Your Dictionary. Examples of Paraphrasing Without Plagiarizing

ЗМІСТ
Розроблено в межах проєкту Британської Ради «Школа як осередок соціальної згуртованості та стійкості в громаді» за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.