Опис проєкту
Діалог, переговори, дебати
зміст посібника
Як навчати проводити діалог, переговори та дебати навчальний посібник для педагогів
на сайт НУШ

Ресурси, необхідні для створення дискусійного клубу

Дискусійний клуб не потребує спеціальних ресурсів. Ось короткий перелік того, що вам потрібно для його запуску:

 • простір для проведення дебатів
  Для багатьох видів діяльності вам знадобиться простір, де можна вільно пересуватись, а також кілька столів для написання нотаток. Столи найліпше розставити підковою. Клуб можна легко розмістити у навчальному центрі (якщо він є у вашій школі), у бібліотеці або навіть у класі — але коли учасників стане понад 30, вам може знадобитися більша кімната.
 • ручки або олівці та папір
  Звичайно, всі можуть принести їх із собою, але спеціальні картки для нотаток можуть додати приємного відчуття особливості приводу.
 • перелік тем для дебатів чи практичних завдань
  Деякі ідеї можна знайти в цьому посібнику, ще більше є в інтернеті. Окрім того, учні й учениці можуть самі пропонувати цікаві теми, а ви можете вибрати теми, пов’язані з тим, що вони зараз вивчають.
 • секундомір для відліку часу відведеного на виступи
  Поки учні й учениці набуватимуть досвіду, їм потрібно буде тренуватися, щоб уміти висловлювати свої ідеї за обмежений час. Для його фіксації можна використовувати телефони/комп’ютери, але спеціальні секундоміри менше відволікатимуть.

За матеріалами: ESU Teaching Resource, SETTING UP A DEBATE CLUB – A GUIDE FOR PRIMARY SCHOOLS

ЗМІСТ
Розроблено в межах проєкту Британської Ради «Школа як осередок соціальної згуртованості та стійкості в громаді» за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.