Опис проєкту
Діалог, переговори, дебати
зміст посібника
Як навчати проводити діалог, переговори та дебати навчальний посібник для педагогів
на сайт НУШ

Проведення дебатів онлайн

Які особливості має онлайновий дискусійний клуб? У нинішній ситуації ідея проведення дебатів онлайн може здатися реалістичнішою, ніж традиційна дискусійна сесія в режимі очних зустрічей. Чи спрацює така ідея, чи цікавими будуть аргументи й чи весело ви проведете час, залежатиме від якості підготовки. Є кілька моментів, які варто врахувати, вирішивши провести дебати онлайн.

  • Технології
    Вам потрібно використовувати надійне програмне забезпечення для відеоконференцій і бути його впевненим користувачем. Ми рекомендуємо «ZOOM», але «Skype», «Google Meet» або «Microsoft Teams» також можуть спрацювати непогано. Дотримуйтесь всіх правил безпеки й захищайте свою конференцію паролем. Переконайтеся, що все правильно налаштовано, кожен має дані для входу й знає, як приєднатися. Перш ніж почати, перевірте з’єднання. Використовуючи «ZOOM», переконайтеся, що ви ввімкнули функцію конференц-зв’язку.
  • Команда
    Врахуйте, що це експериментальний формат, — починайте з малого. Виберіть кількох зацікавлених або відданих учнів/учениць, ведучого-фасилітатора (це можете бути ви), який готовий бути терплячим та гнучким, і продумайте всі деталі. Коли відчуєте впевненість — збільшіть кількість учасників.
  • Організація
    У віртуальних дебатів свій етикет. У форматі живого спілкування ми, як правило, розуміємо, коли можна взяти слово чи як ввічливо перебити, — а от онлайн виходить не завжди. Щоб зробити дискусію в мережі злагодженішою, наполегливо рекомендуємо учасникам та учасницям чекати запрошення до виступу від ведучого (фасилітатора) та уникати перебивань. Можна використовувати функцію реакцій, обміну повідомленнями, або піднятої руки, щоб попросити слова.

За матеріалами: Debating Matters, DEBATING MATTERS ONLINE: A GUIDE TO HOSTING YOUR OWN DEBATES

ЗМІСТ
Розроблено в межах проєкту Британської Ради «Школа як осередок соціальної згуртованості та стійкості в громаді» за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.